piątek, 13 kwietnia 2012

Make Love Not War


Wot i kolejna głupizna...

Zachciało mi się ostatnio sprawdzić, jak pójdzie budowa modeli w 1/700, i do tego żywicznych. Kupiłam sobie już "Scharfschutza", ostatnio zaś doszedł pewien piękny pancernik z Niko Model (za parę dni zrobię mu recenzję) oraz dwa monitorki z Modelkraka - USS Monitor vs CSS Merrimac.

Monitor z Merrimacem w marcu 1862 stoczyły słynną bitwę pod Hampton Roads . W realu nawet się nie dotknęły, choć krążyły wokół siebie niemal na wyciagnięcie ręki. Ja postanowiłam trochę pogłupkować i... zrobić scenę miłosną z udziałem dwóch monitorów. Zatytułowaną jak w tytule wątku.
Nie jest to, jak widzicie, hard porno, co nawyżej wymiana całusów.


Monitorki budowały się prześwietnie, całość prac zajęła mi dokładnie tydzień. Modelkrak wymaga waloryzacji, ale co tu dużo waloryzować na płaskich, pływających drzwiach od stodoły? Trochę drutków, trochę sznurków, marynarzyki, i koniec.

Spodobała mi się 700-tka, oj spodobała!


3 komentarze:

  1. another great work!! you don't stop!

    OdpowiedzUsuń
  2. It's a bit sad to see that one. Not because it's bad, because you create great dioramas, but because the ModelKrak kit has nothing to do with the real USS Monitor and CSS Virginia.
    I guess that scratchbuilding both ships would have been a better option.
    BTW, during the battle the Virginia rammed the Monitor, but it was a glancing bow (plus she lost her ram the previous day) and the Union ship sufferend no damage.

    OdpowiedzUsuń