piątek, 6 lipca 2012

Baltexpo 2012

BALT-MILITARY-EXPO 2012  

W dniach 27-29 czerwca 2012 w nowej siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A. w Gdańsku Letnicy, tuż obok obiektu PGE Arena , odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej kolejne, XII Bałtyckie Targi Militarne BALT MILITARY EXPO.
Oprócz aktualnej oferty producentów i dystrybutorów nowoczesnego sprzętu bojowego, radioelektronicznego i ratunkowego można było obejrzeć i „własnołapnie” pomacać takie eksponaty, jak replika polskiego samochodu pancernego wz.34, zrekonstruowany czołg 7TP (ponoć złożony w ponad 80% z zachowanych oryginalnych części, aczkolwiek zebranych z ok. dwudziestu egzemplarzy), działka ppanc i działo polowe 75mm ze zbiorów muzeum obrony Westerplatte.
Od lat na Targach znajdują również miejsca ekspozycje środowisk modelarskich, w tym prace modelarzy reprezentujących Klub Modelarski „DELFIN”, Klub Modelarzy Kolejowych z Łodzi , jak też znanych modelarzy indywidualnych, jak Witold śliwiński z Tczewa i Wojciech Siejka z Gdańska.  Działem modelarskim opiekuje się i rządzi Andrzej Sadłowski z Rumi. Dla prezentacji najciekawszych modeli przydzielono zamykane, oszklone,  dobrze oświetlone i wyeksponowane gabloty o wymiarach 0,5x1,0 m – cztery z nich przeznaczono dla Klubu DELFIN. Pokazaliśmy tam prace Katarzyny Manikowskiej, Zbigniewa Głuszko, Andrzeja Łopatniuka i Witka śliwińskiego.
Z uwagi na krótki czas trwania całej wystawy, do tego wyłącznie w dni robocze,  frekwencja zwiedzających siłą rzeczy była mocno ograniczon
Poniżej kilka migawek wykonanych telefonem; wybór i tematyka zdjęć zdecydowanie subiektywne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz