sobota, 5 listopada 2016

Inbox - KTO Rosomak z wieżą OSS-M - IBG 35034 1/35

Recenzja dzięki Victoriusowi :)Kolejny wspaniały wypust IBG. Ciąg dalszy Rośków w 35. Teraz sprawa jest łatwiejsza bo temat jest już znany :o)

Pudełko - w dalszym ciągu ogromne a w nim stado ramek. Z uwagi że in-box Rosomaka był już prezentowany u Kasi [ http://madhamsters.blogspot.com/2016/08/inbox-kto-rosomak-skala-135.html], teraz zatem skupimy się tylko na elementach nowych. Kadłub - górna część jest nowa - to kadłub "krajowego" Roska, w takiej konfiguracji były na nich zabudowane obrotnice [obrotowe stanowisko strzeleckie - małe, OSS-M] i tak były wysłane do czadu, z tego co zobaczyłem w instrukcji bral tylko uchwytów na drut kolczasty z boków kadłuba. Został za to dołożony pojemnik na przewóz drutu kolczastego [concertinę].

Przy okazji instrukcji - dlaczego nie są podane nr wszystkich dostępnych na rynku farb - np Gunze ?

Ramka z obrotnicą. utrzymane na dotyczasowej jakości - to samo dotyczy ramek znanych z wcześniejszego modelu - brak wylewek przesunięć czy jakichkolwiek oznak zmęczenia form.
Dwie ramki z bronią, granatnik automatyczny lub do wyboru karabin wielokalibrowy.
Dwie wersje malowań - obie z Czadu. - pierwsza to operacja Unii Europejskiej EUROFOR o marca 2009 - ze stosownymi oznaczeniami, drugie malowanie to misja ONZ MINURCAT - od marca 2009. Jako że w tej misji nie straciliśmy ani jednego Rośka  - konsolidacja propozycji oznaczeń moim zdaniem możliwa.

Do stajni IBG zajechał kolejny Rosiek.

No cóż Panowie, kawał dobrej roboty, ja mogę odpocząć kontenplując instrukcję i planując realizację modelu. Wy nie. Wy musicie pilnowawać żeby utrzymać poziom, żeby Rośków nie zabrakło.

No i musicie wdrożyć kolejne wersje. Głodorośkożercy czekają.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz