piątek, 17 lutego 2017

Bunkier

Z podziękowaniem dla Adama :)Dwupoziomowy schron piechoty z rejonu Bramy Morawskiej (fragment linii Beneša) MO-S-19 "Alej" w Darkovíčkach, w skali 1:230. Model gipsowy produkcji Fort Models; z uwagi na skalę bardzo prosty - do części głównej należy jedynie dokleić rowy diamentowe, całość pomalować i ozdobić posypką. Użyłem farb akrylowych: Agama (wszystkie szarości) i Vallejo (dwa odcienie piaskowego i washe), na całość werniks Gunze Mr. Color.

Teren dopełniłem samochodem pancernym Tatra OA-30 wydawnictwa Best Paper Models, zakupionym w postaci cyfrowej w skali 1:87 i wydrukowanym na domowej drukarce atramentowej po stosownym pomniejszeniu. Nawet w tej wielkości (samochód ma 16 mm) sklejał się całkiem nieźle, wyzwaniem za to było wycięcie elementów bez ich zmasakrowania. Trzeba przyznać, że kamuflaż wydaje się całkiem skuteczny.


Model wydrukowany na zwykłym białym papierze)
2 komentarze:

  1. Bardzo fajnie to wygląda, szczególnie biorąc pod uwagę skale.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bunkier wart jest zwiedzenia. Mają swoje godziny otwarcia, przypadkiem trafiliśmy na czas mijający się z nimi, ale życzliwa obsługa i tak nas oprowadziła.
    Gdyby nie Anschluss, Niemcy mieliby duże kłopoty z zajęciem Czech. Zwłaszcza wtedy, z czołgami wrażliwymi często na ostrzał z km pociskami ppanc., a tych takie bunkry miały około miliona w zapasie.

    OdpowiedzUsuń