środa, 28 czerwca 2017

Kości Wojny - raport 26 czerwca 2017

A dzisiaj Kości grają!

Wasza Kościstość ! z chrzęstem kości do Ramzeskościa - Króla i Wodza Szkieletów Poludnia podbiegł D-ca straży przedniej - Zwiadowcy donoszą o ruchach Elfów - kilka ich oddziałów podobno przekroczyło bród  trzy wiorsty za Czarcim Młynem i operują po naszej stronie Balangi. Lada chwila odkryją naszą koncentracją. Po za tym szpiedzy donoszą o przyłączeniu się do  Elfia ich mać Krasnoludów.

Ramzeskość zamyślił się. nie ma wyjścia - Ruszamy ! rzucił krótko.


Był dowódca Szkieletorskiej Armii Południa. był jednym z przywódców Unii Szkieletorskiej - to z jego inicjatywy szkieletory praktycznie zlikwidowały Licze i inne wampiry - no cóż konflikt interesów, tamte wysysając siły życiowe powodowały deformacją kości a skąd brać nowe zaciągi.

Tylko Plemienia Ghouli pozostały w Unii, lubią mięsko i obżerając trupy nie deformowały kości - dzięki temu były nowe zaciągi.


Ramzeskość dostał pod rozkazy również szkielety z Północy - nie były tak wiekowe i ruszają się dynamicznie - nawet hordy przemieszczały się szybciej niż jego cieżkozbrojna zaprawiona w bojach piechota ... no ale te kości miały kilkaset lat - Stare Kości - pomyślał z dumą o starych wiarusach.

Dowódcy udali się do swoich oddziałów- alea Acta Est - pomyśłał.


Idziemy po Was Bladolicy - słyszycie Elfiamać ! idziemy !
Ghoule zeżrą wasze zwłoki - a kości wcielimy !

Tak doszło do spotkania zamykającego nasz sezon wargamingowy 2016/2017.

Starliśmy się daleko za brodem,

Skieletory ruszyły agresywnie bardzo szybko zajmując kolejne partie planszy. Doszło do ciężkich walk. Bladolicy postanowili za wszelką cenę powstrzymać Szkieletory, Padła elitarna konnica elfów, Pomimo morderczego naporu - trwali.

Przewagą elfów jest konnica - lekka zwinnna i szybka.  Śmiałym rajdem na tyły moich wojsk pozbawiła mnie artylerii - od tamtej pory próbowałem przekuć pasmo nieszcześć w zwycięstwo.

Niestety padał oddział za oddziałem, Aby uchronić elitę - Ramzeskość zarządził odwrót.

Dzięki za wspaniałą grę, dzięki za przyjęcie na bloga.1 komentarz: