środa, 27 grudnia 2023

Inbox - Copper State Models 35010 - Ehrhardt E-V/4 M.1917 - skala 1/35

 Od Victoriusa. Dziękuję. 

Dzisiaj mamy 105 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

27 grudnia 1918 roku nastąpił zryw powstańczy który z sukcesem spowodował , najpierw odłączenie się Wielkopolski (terenów wydartych powstaniem) od Państwa Pruskiego, a następnie połączenie z odbudowującą się Rzeczypospolitą.

Dlaczego w takim dniu prezentujemy in-boxa niemieckiego samochodu pancernego z I wojny światowej ?

Głównie dzięki malowaniu (kalkom) zawartym w tym modelu - malowaniu właśnie z Powstania Wielkopolskiego gdzie został zdobyty - i używany (o dalszych jego losach opowiem w galerii).

Copper State Models to litewska firma która zawojowała serca wielu modelarzy - w tym moje. Specjalizują się w pierwszowojennych samochodach pancernych. Model tej firmy chyba jeszcze na chomiczku nie był prezentowany. Litwini stworzyli w mojej ocenie nową jakość tworzenia modeli. Począwszy od opakowania (efektowne box-arty) instrukcji, sposób zapakowania po jakość części.
Jeszcze nie miałem okazji sklejać modelu tej firmy - ale zerknijcie na zdjęcia wyprasek .. przyznacie że są bardzo obiecujące.

Wersji malowań - mnóstwo .. ale najważniejsze dla nas - wóz w malowaniu z Powstania Wielkopolskiego oraz III Powstania Śląskiego.

W tym dniu - tak ważnym - uważam nie tylko dla Wielkopolan zapraszam Was do oglądania - na razie wyprasek.

Dzięki siostra za przyjęcie na bloga.







































6 komentarzy:

  1. Kiedy budowa ? Ta wersja "śląska" jest jakby mi bliższa .

    OdpowiedzUsuń
  2. CSM to łotewska firma, z Litwą to oni mają chyba dokładnie nic wspólnego. Modele są mega zdetalowane, ale mają brzydki zwyczaj sprzedawania 'dodatków', czyli detali jakie powinny być w podstawowym modelu, za paskarskie ceny.

    OdpowiedzUsuń
  3. Która wersja malowania to będzie? Miłość do zdobycznych maszyn zachodnich sąsiadów pozostała w narodzie na wiele dekad.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekaw jestem jak będzie z budową, instrukcja przypomina ś.p. Wingut Wings, gdzie w sumie chyba instrukcje były lepsze od modelu. Ile sztuk było używanych w powstaniach, wiecie może?

    OdpowiedzUsuń
  5. Polacy używali całej jednej sztuki zdobytej w Wielkopolsce, a potem użytej na Górnym Śląsku. Modele, pomimo udziwnionej instrukcji, są składalne. Teraz mają wydać Garforda - Putinowi, więc da się zbudować kolejny polski samochód pancerny zwany 'Dziadkiem'.

    OdpowiedzUsuń
  6. Co do Garforda , to nie tylko Dziadek . Jeszcze Zagłoba i trzeci nie znany mi z nazwy . Tyle było ich na stanie po zakończeniu działań wojennych .

    OdpowiedzUsuń