poniedziałek, 25 czerwca 2012

Festiwal Malarstwa i Rzeźby Figurkowej, Toruń, 23-24.06.12

Pierwsza edycja fantastycznej, wspaniałej imprezy.

Festiwal Malarstwa i Rzeźby Figurkowej w Toruniu zorganizowali dwaj znani polscy figurkarze: Tomek Kmieć i Paweł Siemiński. Pomysł objawił się na festiwalu w Bytomiu, w lutym; 4 miesiące później dane mi było uczestniczyć w świetnej, doskonale na przyszłość rokującej imprezie - stricte figurkowej!

Duże wystawy modelarskie mają to do siebie, że figurki i winiety są na nich traktowane trochę po macoszemu, jako kolorowy dodatek do najważniejszej na świecie pancerki. Nam, figurkarzom, trochę ten stan rzeczy się nie podobał, marudziliśmy, że dostajemy mało klas i mało miejsca na stołach - aż wreszcie chłopaki z Torunia postanowili zorganizować imprezę wyłącznie figurkową. Co i w pięknym stylu wykonali.

Fotorelacja - 130 zdjęć!

Impreza odbyła się w toruńskiej Krzywej Wieży, na starówce, w piękny czerwcowy weekend. Pozamodelarskich atrakcji moc - w mieście świętowano Noc Świętojańską i Noc Muzeów, więc można się było bawić do białego rana, jeśli ktoś chciał i miał siły. Termin wybrany idealnie - ciepło, jasno, sporo zwiedzających.

Figurek i winiet wystawiono ok. 200, w bodaj 12 klasach, rozegrano też kilka kategorii specjalnych. Zresztą najważniejsze i tak było spotkać się z ludźmi, posiedzieć i pogadać.

Wielkie dzięki dla Tomka i Pawła za chęci, za zorganizowanie imprezy, za profesjonalizm, za doskonałą zabawę. I do zobaczenia za rok!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz