czwartek, 4 grudnia 2014

Festung. Raport z gry.

Z podziękowaniem dla Victoriusa.


Wczoraj udało nam się przeprowadzić comiesięczną rozgrywkę.
Tym razem Lord się bronił, ja nacierałem.
Rzecz dzieje się  „gdzieś w Rzeszy” miejscowy kacyk ogłosił niewielkie miasteczko z koszarami, twierdzą.
Przygotowali przedpole, okopali się. Poszło natarcie. Dwa pułki pancerne 1 dywizji Pancernej Generała Maczka oraz pułk dragonów wsparty batalionem czołgów i piechoty z US-Army. Siły broniace znaczne, batalion piechoty, batalion grenadierów, Batalion Stug, batalion Tiger.
Piechocie USArmy udało się zająć przedmieście, wspierający je Churchill CS Croccodile torował im drogą.

Od prawej falnki poszło natarcie batalionu pancernego USArmy [Shermany M4A376W] wspartego kompanią M26 Pershing z tej strony dokonywały się odległościowe pojedynki czołgów dwukompanijny batalion Tiger wsparty kompania Elefant.
Walka była okrutna. Padł jeden Tiger, kilka Shermanów, drugi Tiger wycofał się wraz z Elefantem – w dalszym ciągu były groźne. Z tej strony pass.
Piechota amerykańka w centrum probowała zdobyć umocnienia. Ciężko ze stratami natarcie wstrzymane. Tylko ostrzał Churchilla powodował straty.

Na lewej Flance poszło natarcie 1 Panc. Dwa pułki pancerne  i dragoni.
Walki okrutne.. zwycięsko wyszli z pojedynku ze 278 stug brigade … ale straty były. Ta 278 Stug brigada wsparta kompanią Tiger … zaangażowała dwa polskie pułki pancerne ! wybiłem Stugi… ale zadajacy straty Tiger wycofał się za planszę… był to nomen omen 007 [Wittman :o)] wycofując się zadawał straty. Strach co może kompania Tygrysów.
2 pułk pancerny wsparty szwadrone Sherman 105 [Pedimonte] zaczął ostrzeliwać pozycje batalionu piechoty, - ta wsparta granatnikami ppanc praktycznie była nieczuła. Do natarcia poszli Dragoni wspierając i odciążając troszkę piechotę US Army.

A w koszarach stacjonował jeszcze nienaruszony batalion grenadierów wsparty kompanią Ferdynandów.

Tak zastał nas koniec czasu. Pomimo tego że nie skończyliśmy rozgrywki było wspaniale. I już idąc na autobus zaczęliśmy dyskutować na temat tego co jeszcze można by zrobić. Oba ugrupowania są w passie, potrzeba było jeszcze sporo etapów aby przechylić przewagę na czyjąś ze stron – remis.

Novum były też kostka kart – po jej wylosowaniu ciągnęliśmy kartę zdarzeń która w zależności od symbolu dawała profity dla jednej bądź drugiej strony.


Miłego oglądania


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz