piątek, 12 kwietnia 2013

Olaf

Postać z mojego alternatywnego świata.Olaf Arschkriecher. Bohater cyklu opowiadań o królewskich okrętach wojennych i ich załogach.

W skrócie: ksiądz katolicki, kapelan na jednym z ciężkich krążowników, obecnie w stopniu komandora podporucznika, lat mniej więcej 40. Od czasu do czasu robi też za kapelana okrętowej kompanii piechoty morskiej. Wziął udział w operacji desantowej na Aleutach, gdzie niespodziewanie dla samego siebie całkiem nieźle sobie poradził.

Aleuty to takie miejsce, gdzie nawet latem temperatura nie wznosi się powyżej +10 stopni. Do tego wiatr, nieustanne mgły, wilgoć. Dlatego przedstawiłam księdza kapelana okutanego po czubeczek nosa w różne zdobyczne sorty mundurowe, zmarzniętego, w mokrych skarpetkach i nieszczęśliwego do samego szpiku człowieczeństwa.

Uwaga techniczna: sorty na figurce są zasadniczo amerykańskie, bo Królewski Korpus Piechoty Morskiej używa podobnych, konwergentnie zaprojektowanych. Jako baza do postaci księdza kapelana posłużyło mi pyszne popiersie Younga, przedstawiające amerykańskiego piechura z wojny w Korei. Poniżej reprodukuję okładkę oryginalnego boxartu:


I ksiądz kapelan w moim malowaniu:

5 komentarzy:

 1. Naprawdę fajna praca. Ładnie pomalowana twarz i mundur. Trochę brakuje mi kontrastu ale jest ok!

  Pozdrowienia z Torunia,
  ARBAL

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja od roku walczę z kontrastem. Warto nad tym popracować :)

   Usuń
 3. Skoro postać jest fikcyjna, to mogłaś poszaleć trochę i wymyślić jakiś nowy kamuflaż na hełm. Patrząc na figurkę widzę Marine z Korei i dopiero opis wyjaśnił co i jak...
  Fajnie wyszło suchopędzlowanie. Wygląda bardzo naturalnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. A uznałam, że mogli używać takiego samego. Zresztą chyba mi się nie chciało myśleć, ja leń śmierdzący jestem.

  OdpowiedzUsuń